Bombki szklane - piękne eleganckie dekoracje na choinkęWiększość osób nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez kunsztownie i starannie ubranej choinki, błyszczącej setkami świateł. Nieodłącznym elementem tej dekoracji są bombki. Wiele osób decyduje się na zakup tych wykonanych z plastiku, argumentując, że są trwałe, nietłukące, a przede wszystkim - tańsze. Dlaczego jednak warto zastanowić się nad zakupem bombek szklanych?


Bombki szklane to klasyczna elegancja


Polskie bombki szklane wykonane ze szkła są znane na całym świecie. Niektóre modele to prawdziwe miniaturowe dzieła sztuki, których wykonanie zajmuje wiele godzin ciężkiej pracy. Ale i w zwykłych sklepach można dostać przepiękne bombki wykonane ze szkła. Co je wyróżnia?


Przede wszystkim, warto wspomnieć, że szklane bombki są wyrobem tradycyjnym. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko takie wieszało się na świątecznych drzewkach. Charakteryzują się one eleganckim wyglądem i niepowtarzalnym błyskiem. Tylko w bombkach wykonanych ze szkła tak pięknie odbija się światło lampek, rozświetlając choinkę od góry do dołu. Nawet kilka szklanych bombek powieszonych na gałęziach drzewka sprawi, że nabierze ono eleganckiego i wystawnego charakteru.


Szklane bombki - nowoczesne trendy ubierania choinki


Bzdurą jest, że bombki szklane są przestarzałe i występują tylko w tradycyjnych formach. Wręcz przeciwnie, mogą one przybierać najróżniejsze kształty, wzory i kolory. Samo wykończenie szklanych kul może być matowe, błyszczące lub brokatowe. Zresztą, szklane bombki to nie tylko kule - występują one bowiem w wielu kształtach. Nie jest najmniejszym problemem kupienie szklanej bombki w kształcie Mikołaja czy aniołka. 


Najbardziej efektowne są ręcznie malowane bombki ze szkła, jednak ich cena jest oczywiście adekwatna do ilości pracy, jaką trzeba włożyć w ich wykonanie. 


Takie bombki wcale nie muszą zostać powieszone na choince. Szczególnie piękne modele można wyeksponować w specjalnym stojaku i z powodzeniem sprawdzą się one w roli wyjątkowej świątecznej dekoracji. 


Jeśli chodzi o nowoczesne bombki, wielką popularnością cieszą się ostatnimi czasy najprostsze modele. Hitem są te wykonane z całkiem przezroczystego szkła, bez żadnych dodatkowych dekoracji. Bo czasem to właśnie w prostocie tkwi siła. 


Czy bombki szklane mają wady?


Niektórzy twierdzą, że niezaprzeczalną wadą szklanych bombek jest ich kruchość i delikatność, inni właśnie w tym upatrują ich uroku. Prawda jest taka, że straty da się zminimalizować przez odpowiednie przechowywanie bombek i wieszanie ich na gałęziach ze sporą dozą ostrożności. 


Czy zresztą ktokolwiek pamięta z dzieciństwa święta bez chociażby jednej stłuczonej bombki?


Comments
Write Comment
Strona do prawidłowego działania używa plików cookies, zgodnie z regulaminem. Przeglądając stronę akceptujesz regulamin sklepu.
Projekt i realizacja 2017: znajdzfirme.org